logo

Počasí komplikuje dopravu napříč Českou republikou, bourají osobní auta, kamiony i autobusy

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sněžení a kluzké silnice komplikují na řadě míst ve Středočeském, Královéhradeckém, nebo třeba Ústeckém kraji, dopravu.

V Unhošti na Kladensku došlo k havárii osobního vozidla, jehož řidič nezvládl řízení na zasněžené silnici a v zatáčce na okraji Unhoště vyjel mimo komunikaci. Vůz naboural do dopravní značky a převrátil se na bok.

Na místo vyjely posádky RZP a RV ZZS SČK, jednotka HZS SČK ze stanice Kladno a hlídky OO PČR Unhošť a DI PČR Kladno.

Záchranáři převezli do kladenské nemocnice lehce zraněného řidiče. Hasiči zajistili místo nehody a asistovali policistům.

Doprava byla v místě nehody řízena kyvadlově.

K dalším nehodám ve Středočeském kraji došlo u Oleška na Praze východ, kde se střetl autobus s osobním vozem. Ani tato nehoda se neobešla bez zranění. U Kostelce nad Černými Lesy se střetla dvě osobní auta, přičemž došlo k lehkému zranění nejméně jednoho člověka. U Zlatníků na Praze západ došlo k nehodě osobního vozu s nákladním. Ten se měl navíc po nehodě převrátit na bok.

Královéhradecký kraj
Dopravní nehoda s následným požárem se stala 2. ledna 2017 odpoledne na silnici v místní části Pulice v Dobrušce na Rychnovsku. V místě došlo ke střetu dvou osobních vozidel zn. Mercedes Benz a Škoda Octavia. Oba automobily skončily po srážce v příkopu a u mercedesu začalo hořet v motorovém prostoru. Na místo události vyjeli ve 13:25 hodin profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Opočna.

Hasiči po příjezdu na místo nasadili vysokotlaký proud vody a oheň v motoru uhasili. Řidička mercedesu po střetu vypadla z okénka automobilu a stěžovala si na bolesti zad. Hasiči jí poskytli předlékařskou pomoc a tepelný komfort v zásahovém vozidle. Do příjezdu záchranářů se o zraněnou ženu staral jeden z hasičů. Při nehodě byl zraněn také řidič škodovky, kterému hasiči poskytli nezbytnou první pomoc.

Obě zraněné osoby si následně převzala do péče záchranná služba, která je po dalším ošetření transportovala do nemocnic v Hradci Králové a Rychnově nad Kněžnou. Hasiči zabezpečili vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Dvě jednotky hasičů zasahovaly u vážné dopravní nehody, která se stala dne 2. ledna 2017 u obce Sobotka na Jičínsku. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena ve 14:13 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči ze Sobotky.

Po příjezdu hasičů na místo určení bylo zjištěno, že došlo ke střetu osobního vozidla s kamionem. Při nehodě byla usmrcena jedna osoba v osobním automobilu. Silnice je v místě události neprůjezdná.

MrK, Týdeník Policie

helicoptershow