logo

Pod dvěma muži se na rybníce v Hradištku prolomil led, jeden zemřel, druhý skončil v nemocnici

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Před jednou hodinou v noci na sobotu 7. ledna byla na operační středisko středočeských hasičů od Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje doručena datová informace o akutní záchraně osoby z vody pod probořeným ledem na Pivovarském rybníku v obci Hradištko v okrese Praha-západ.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Jílové a místní dobrovolná jednotka z Hradištka. Byla povolána i skupina potápěčů z HZS hl. m. Prahy.

Při příjezdu první jednotky k události byl jeden muž v péči posádky ZZS. Toho z vody zachránila osoba, která se v ten okamžik v místě vyskytovala. Další muž byl stále uvězněn ve velmi studené vodě pod ledem. Jílovským hasičům se ho přibližně po deseti minutách od příjezdu na místo neštěstí podařilo z vody vytáhnout. Na břehu byla ihned zahájena resuscitace. Po necelé půlhodině však lékař u tohoto muže konstatoval smrt. Hasiči následně spolupracovali s Policí ČR při vyšetřování.

Po čtyřech hodinách od této tragédie byl ze stanice Beroun na místo vyslán speciálně vyškolený příslušník, člen Týmu posttraumatického péče HZS Středočeského kraje, k poskytnutí první psychické pomoci pozůstalým.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel, HZS SČK