logo

Pod vlivem alkoholu jej opustil pud sebezáchovy, před půlnocí si sedl doprostřed silnice

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Velké štěstí na zodpovědného řidiče měl nezodpovědný muž, kterého v sobotu 6. května 2017 v noci postihnul nápad hodný kandidatury na Darwinovu cenu.

Přibližně půlhodinu před půlnocí přijal operační důstojník Městské policie Zlín oznámení na lince tísňového volání – 156. Volající byla obsluha čerpací stanice pohonných hmot na třídě Tomáše Bati, která uvedla, že v jízdním pruhu silnice první třídy sedí zřejmě podnapilý muž v tmavém oblečení.

Její sdělení potvrdila vzápětí také kamera městského dohlížecího systému a na místo ve stejném okamžiku zamířila také nejbližší motorizovaná hlídka. Ještě do jejího příjezdu překážku v silničním provozu označil projíždějící řidič, který zůstal stát s rozsvícenými výstražnými světly za sedícím mužem. Toho z vozovky nedokázaly dostat ani vozidla projíždějící v jeho těsné blízkosti, ani jeho kamarád, který se jej snažil opakovaně přemluvit, aby opustil silnici.

Dotyčný se postavil na nohy až v okamžiku příjezdu hlídky MP Zlín, která jej odvedla na chodník. Zde bylo zjištěno, že dotyčnému v organizmu koluje na 3,3 promile alkoholu, což byl také hlavní důvod, proč nedokázal kontrolovat své chování. V průběhu řešení odmítal strážníkům prokázat svoji totožnost, verbálně je urážel a při předvedení kladl aktivní odpor. Teprve s pouty na rukou se opilec zklidnil a bylo zjištěno, že se jedná o 42letého muže z Březůvek.

Po provedeném lékařském vyšetření tak bylo o jeho dalším osudu rozhodnuto. K bezpečnému vystřízlivění jej strážníci převezli do kroměřížské protialkoholní záchytné stanice. Tím však celá věc zdaleka nekončí, kromě nákladů za převoz a pobyt ve specializovaném zdravotnickém zařízení nyní dotyčného čeká řízení o přestupcích proti veřejnému pořádku a zákonu o silničním provozu.

str. Mgr. Pavel Janík, MP Zlín