logo

Podchlazenou ženu ve vážném stavu našli v rokli myslivci na honu, do nemocnice ji transportoval vrtulník LZS

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Myslivce na honu na okraji Nučic na Praze západ upozornili v sobotu dopoledne jejich psi hlasitým štěkotem na něco podezřelého.

Myslivci se proto šli podívat na místo, odkud vycházel štěkot. Zde nalezli silně podchlazenou ženu, která právě upadala do bezvědomí. Na místo okamžitě vyjely posádky RZP ZZS ASČR, RV ZZS Středočeského kraje, hlídka OO PČR a jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun (hasiči lezci, velitel čety a terénní čtyřkolka). Povolán byl vrtulník LZS Kryštof 01.

Na místo dále zamířil psovod Policie ČR z Územního odboru Kladno a také výjezdová skupina SKPV.

Ještě před příjezdem složek IZS zahájila operátorka společně se svědky telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci. V resuscitaci pokračovali i záchranáři.

Hasiči naložili ženu na čtyřkolku a špatně přístupným terénem ji dopravili k vrtulníku LZS, který mezitím přistál v ulici Na Vinici. Ženu pak letečtí záchranáři transportovali ve velmi vážném stavu do jedné z pražských nemocnic. Policisté následně zjistili, že se jedná o ženu, která byla od pátečního dne pohřešována.

Kriminalisté prvotním šetřením na místě nezjistili nic, co by nasvědčovalo tomu, že by na ženě bylo spácháno jakékoliv násilí. Případ zadokumentovali a celou věcí se nadále zabývají. Okolí místa nálezu ještě prohledal policejní psovod se služebním psem.

MrK, Týdeník Policie