logo

Podezřelé z pokusu o vloupání do zaparkovaného vozu v Ostravě vypátrali policisté i díky nasazení služebního psa Arga

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Porubští policisté započali prověřování okolností přečinů krádeže a poškození cizí věci ve stadiu pokusu. Policisté ostravského oddělení hlídkové služby si v první hodině druhého ledna 2018 všimli, že v Ostravě zaparkovaný vůz zn. Audi A6 má poškozený zámek.

Při kontrole předmětného místa pak slyšeli nestandardní zvuk, načež nalezli při pátrání v křoví ukrytého 42letého muže. K propátrání okolí byl přivolán i psovod s pětiletým služebním psem Argem. Pes zaregistroval stopu a pokračoval přes komunikaci, odvodňovací žlab k místu s křovinami. Pes štěkáním avizoval pod kmenem stromu ležícího a ve vegetaci ukrytého 39letého muže. Po jeho zadržení ještě pes při propátrání terénu označil svítilnu.

Policistům pak muži na místě sdělovali různé verze možného protiprávního jednání. Zprvu jeden druhého neměl znát…Policisté také v místě nalezli různé nářadí (včetně páčidla). U jednoho z mužů byl zajištěn též sáček s bílou krystalickou látkou. Později při výslechu jeden z mužů upřesnil, jak se k místu činu dostal. Sdělil, že vzhledem k tomu, že je „líný,“ měl volit k dopravě na místo jízdu automobilem.

Policisté zajistili věci důležité pro trestní řízení, provedli ohledání místa činu, zajistili stopy. K objasnění okolnosti události zahájili úkony trestního řízení pro přečiny krádeže a poškození cizí věci ve stadiu pokusu. Pachatelům předmětného jednání tak hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Způsobená škoda na mechanismu dveří automobilu byla předběžně vyčíslena ve výši asi 8 000 korun. K odcizení věcí nedošlo.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, Policie ČR