logo

Podezřelého z loupeže dopadl v Ostravě policista v době osobního volna, který byl zrovna bobovat s rodinou

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Další zvlášť závažný zločin loupeže započali vyšetřovat ostravští kriminalisté.

Ke skutku došlo dne 10. 1. 2019 po 15.30 hodině v Ostravě. Pětačtyřicetiletá poškozená se vracela ze zaměstnání, procházela dvorem jednoho z domů. Zezadu k ní přistoupil muž, uchopil její kabelku a snažil se zavazadla zmocnit. Žena však kabelku bránila, upadla na zem a muž ji ještě táhl téměř metr po zemi. Na křik poškozené muž zareagoval následně útěkem.

Poblíž místa, kde byl čin spáchán, se však shodou náhod nacházel policista s rodinou, staral se o dítě, které jezdilo na bobech. Na informaci o skutku zareagoval policista ihned, muže počal pronásledovat a za krátko jej dostihl, zpacifikoval a přivolal službukonající policisty. Poté policista absolvoval výslech a po „perném“ odpoledni nastoupil na noční směnu.

Zadržený muž byl eskortován na služebnu a po shromáždění důkazů zahájil ostravský policejní komisař trestní stíhání 18letého muže pro zvlášť závažný zločin loupeže. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Podezřelý se k činu doznal, odůvodnil jej finanční tísní.

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR