logo

Podezřelého z loupeže, pokusu o znásilnění a krádeže kreditní karty dopadli bleskově policisté

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání 41letého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu znásilnění, spáchaného ve stádiu pokusu a zvlášť závažného zločinu loupeže, spáchaného v jednočinném souběhu s přečinem neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Tohoto jednání se měl muž dopustit dne 17. prosince 2017 v době okolo druhé hodiny ráno v Plzni část Bolevec a v blízkosti křižovatky ulic Bolevecká, Karlovarská. Obviněný muž si vyhlédl poškozenou ženu, která šla na chodníku, chytl ji zezadu kolem těla, přičemž se žena z jeho sevření vysmekla a utíkala směrem ke svému bydlišti. Odemkla dveře domu, v rychlosti vešla do vchodu, avšak pachatel vnikl do domu za poškozenou. V přízemí domu se násilník snažil ženu fyzicky přemoci a přitom na poškozenou zepředu nalehl.

Tomuto jednání se poškozená aktivně bránila křikem, kdy byl následně pachatel vyrušen manželem poškozené. Násilník svého činu zanechal, sebral ze země kabelku poškozené s obsahem drobností, osobních dokladů, finanční hotovosti, dvou mobilních telefonů, kreditních karet a z místa utekl.

Policisté bezprostředně po nahlášení případu začali po pachateli intenzivně pátrat, kdy se jim během krátké chvíle podařilo násilníka vypátrat a zadržet nedaleko místa činu. V současné chvíli se obviněný muž nachází ve vazbě. Za tento čin mu v případě pravomocného rozsudku hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

prap. Veronika Hokrová, Policie ČR