logo

Podezřelého z přepadení herny v Praze zadrželi kriminalisté po dvou dnech, pomohli jim policisté z PMJ Praha

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pouze dva dny trvalo kriminalistům třetího policejního obvodu, za přispění policistů z pohotovostní motorizované jednotky, aby dopadli muže, který se zbraní v ruce přepadl hernu v Letňanech a vyhrožoval, že lidi v ní postřílí.

Muž přišel do herny v sobotu 24. listopadu v podvečer, na hlavě měl kapuci, na tváři masku v podobě lidské lebky a v ruce držel samopal. Ten hned po příchodu natáhl, namířil na obsluhu a vynutil si tak vydání „kasírtašky“ s penězi. Pak se otočil na dva zákazníky, kteří byli v herně, a vyhrožoval jim, že je zastřelí, jestli budou dělat problémy. I s finanční hotovostí ve výši několika tisícikorun utekl pryč.

Youtube Video
Podívat se na video

Přestože byl muž maskovaný, tak se kriminalistům díky poznatku od „péjáků“ podařilo lupiče ztotožnit a hned druhý den po přepadení si pro něj společně s policisty ze zásahové jednotky došli.

Pětadvacetiletý recidivista se následně k přepadení přiznal, byly u něj zajištěny věci, které použil při loupeži a ukázal i kanál, kam vyhodil uloupenou peněženku. Při výslechu také uvedl, že uloupené peníze propil a nakoupil si za ně drogy.

Kriminalisté s mužem zahájili stíhání pro trestný čin loupež a podali podnět na jeho vzetí do vazby, což bylo akceptováno. Nyní mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Youtube Video
Podívat se na video

V minulosti byl již za loupeže odsouzen a ve vězení strávil pět let.

por. Bc. Jan Daněk, Policie ČR