logo

Podezřelý před znásilněním svou oběť sledoval, kriminalisté zajistili kvalitní videozáznamy a prosí o pomoc

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Případ kvalifikovaný jako trestný čin znásilnění prošetřují kriminalisté prvního oddělení druhého policejního obvodu. Obětí je čtyřiadvacetiletá dívka.

K samotnému znásilnění mělo dojít nedlouho po páté ráno prvního května v oblasti Prahy 2 Vinohrad. Jen na vysvětlenou, k místu události nebudeme, především s ohledem na poškozenu, jakkoli více konkrétní. Nehledě na to, že pro samotné pátrání není tato skutečnost podstatná.

Co je ale podstatné je to, že se kriminalistům druhého policejního obvodu podařilo v rámci prošetřování zajistit další velice podstatné informace a důkazy. Díky tomu vědí, odkud kam hledaný dívku sledoval, a také se jim podařilo zajistit kamerové záběry, na kterých je dotyčný zachycen.

Proto v tuto chvíli můžeme jednoznačně konstatovat, že poškozená měla násilníka v patách už od ulice Ječná až do místa, kde následně došlo k samotnému znásilnění. Záběry bezpečnostních kamer navíc dokládají určitou odhodlanost hledaného. Ten totiž nepustil svou oběť z očí ani ve chvíli, kdy zašla do provozovny rychlého občerstvení na rohu ulice Jugoslávská a Tylovo náměstí.

Bohužel, i přes všechna tato zjištění, se kriminalistům prvního oddělení druhého policejního obvodu dotyčného zatím vypátrat a zadržet nepodařilo.

Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc při pátrání na širokou veřejnost. Prosíme každého, kdo muže v modré bundě a modrých kraťasech na záběrech bezpečnostních kamer poznáváte, znáte jeho totožnost, potažmo místo jeho pobytu či pohybu, aby se nám přihlásil prostřednictvím linky tísňového volání a tyto informace nám předal.

por. Mgr. Tomáš Hulan, Policie ČR