logo

Podezřelý se před kladenskými policisty schovával v příkopu u silnice

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na linku 158 bylo dne 9. února 2019 před dvacátou hodinou oznámeno, že na pozemek u rodinného domu v obci Zákolany – Trněný Újezd neoprávněně vnikl muž, který následně začal oznamovatelce poškozovat vozidlo a okna u domu. Na místo oznámení byly vyslány ihned dvě policejní hlídky, a to policisté z obvodního oddělení Kladno venkov a policisté oddělení hlídkové služby. Cestou byly policejní hlídky informovány o popisu pachatele, který po poškození majetku z místa činu utekl.

Policisté oddělení hlídkové služby při příjezdu od obce Zákolany spatřili před obcí Trněný Újezd osobu, která se před hlídkou schovala do příkopu. Policisté okamžitě za touto podezřelou osobou vyběhli a nalezli ji uschovanou ležící v příkopu. Dle popisu policisté ihned poznali, že se jedná o podezřelého muže, který se dopustil protiprávního jednání. Policejní hlídka muže vyzvala, aby opustil svůj úkryt, čemuž vyhověl. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že se jedná o osmatřicetiletého muže z Prahy. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a provedenou dechovou zkouškou byl zjištěn pozitivní výsledek necelé jedno promile alkoholu v dechu. Na jedné ruce u pachatele byla zaznamenána povrchová řezná zranění.

Na základě dalšího policejního šetření bylo zjištěno, že muž je bývalým přítelem oznamovatelky. V dopoledních hodinách dne 9. února 2019 již jednou neoprávněně vnikl na její pozemek v obci Zákolany – Trněný Újezd, kde setrval, ačkoliv zde nemá žádné užívací právo. Při této nezvané návštěvě poškozenou slovně napadal a poté odešel. Téhož dne v době od osmnácté do devatenácté hodiny se tento muž vrátil zpět a opět neoprávněně vnikl na pozemek. Následně úmyslně rozbil u zde zaparkovaného osobního vozidla značky Mercedes čelní sklo a obě přední světla, čímž způsobil poškozené ženě škodu ve výši 8 000,-Kč. Dále ve svém agresivním jednání pokračoval a rozbil skleněné výplně oken u kuchyně rodinného domu. Před příjezdem policejních hlídek utekl. Svým jednáním způsobil celkovou škodu, která byla předběžně vyčíslena na částku 10 000,-Kč.

Policisté oddělení hlídkové služby zadrženého muže eskortovali k lékařskému vyšetření do kladenské nemocnice a poté byl umístěn do policejní cely. Policisté obvodního oddělení Kladno venkov nyní tento případ prošetřují a muž je podezřelý z trestných činů poškození cizí věci a porušování domovní svobody.

nprap. Jana Šteinerová, Policie ČR