logo

Podezřelý z přepadení cyklistky skončil ve vazbě

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 21. května u Vsetína se muž snažil zmocnit mobilního telefonu cyklistky. Strhl ji z kola, ale byl vyrušen a k mobilu se nedostal. Skončil v rukou policistů a nakonec putoval po obvinění z trestného činu loupež do vězení.

Svou finanční situaci se rozhodl vylepšit devětadvacetiletý muž z Valašského Meziříčí. Na svých potulkách se dostal minulé pondělí odpoledne na cyklostezku u Vsetína místní části Semetín. Všiml si cyklistky jedoucí od Semetína k hlavnímu tahu na Vsetín. Zastoupil ji cestu a strhl s kola. Jeho slova zněla jasně: „Dej mi telefon, ty …!“. Napadená osmnáctiletá žena začala křičet. To lupiče znejistilo. Jeho rozhodnutí definitivně změnil fakt, že se k místu blížila další cyklistka. Muž se dal na útěk.

Policisté ihned po zjištění popisu pachatele začali s pátráním. Po půlhodině byli úspěšní. Muže našli, jak kráčí ke Vsetínu. Lupič skončil v poutech a putoval na policejní služebnu.

Kriminalisté zjistili, že žena byla při útoku poraněna. Zranění si vyžádalo ošetření v nemocnici. Dále zjistili, že lupič již měl problémy se zákonem a to pro násilný trestný čin. V úterý si muž vyslechl obvinění pro trestný čin loupež, je stíhán vazebně. Za trestný čin loupež lze podle trestního zákoníku uložit trest až deset let vězení.

por. Bc. Vladislav Malcharczik, Policie ČR