logo

Podezřelý z vloupání se ukrýval v rákosí, opustit úkryt ho donutil služební pes Quirinus

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek odpoledne spěchali bučovičtí policisté do rodinného domu v Bučovicích na Vyškovsku. Důvodem bylo podezření, že by uvnitř mohl být zloděj. Na místo dorazili i obyvatelé domu a zjistili, že jsou otevřené dveře a před domem je vynesený křovinořez.

Mezitím již prchajícího pachatele pronásledovali policisté. Ten se vydal dokonce přes řeku. Policista však neváhal a přes říčku pokračoval v pronásledování. Na místo mířil i psovod. Velkou zásluhu na dopadení pachatele má služební pes, který zloděje skrytého v rákosí donutil opustit úkryt.

Muž, kterému jsme mimochodem naměřili bezmála dvě promile, pak skončil v policejní cele. Zjistili jsme, že v krádežích není žádný nováčkem a byl již za tento trestný čin odsouzen. Nyní je dvaatřicetiletý recidivista podezřelý nejen z krádeže, ale i porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Do domu si totiž zjednal vstup nevybíravým způsobem.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 14 000 korun. Každopádně pes Quirinus i zasahující policisté si mohli přičíst další úspěšně dokončený zákrok.

por. Mgr. Alice Musilová, Policie ČR