logo

Záběry z palubní kamery hasičského vozu, který mířil po zablokované D1 k převrácené cisterně

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K nehodě došlo v sobotu krátce před čtrnáctou hodinou na dálnici D1, v katastru obce Olšovec, ve směru z Ostravy na Olomouc.

Podle prvotních informací nákladní vozidlo,které mělo najíždět v připojovacím pruhu na dálnici, mělo z prozatím přesně nezjištěných příčin dostat smyk a narazit do středových betonových svodidel, která prorazil.

Vozidlo začalo po nárazu hořet. Řidič stačil z vozidla vystoupit. Po nárazu části betonových svodidel dopadly na protisměrné jízdní pruhy dálnice D1, ve směru z Olomouce na Ostravu. V tu dobu zde projíždělo osobní vozidlo se dvoučlennou osádkou. Řidič měl na vzniklou situaci reagovat tak, že začal okamžitě intenzivně brzdit, přesto do částí betonových svodidel narazil.

Při uvedené události nedošlo ke zranění žádné osoby. Alkohol byl jak u řidiče osobního vozidla, tak u řidiče nákladního vozidla vyloučen orientačními dechovými zkouškami.

Youtube Video
Podívat se na video

Komunikace v obou směrech byla krátce před půlnocí zcela zprovozněna. Předběžně byla celková škoda vyčíslena na 1 475 000 korun.

Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti jsou v šetření.

por. Mgr. Irena Urbánková , PČR