logo

Pohřešovaného seniora na Znojemsku pomohla vypátrat posádka policejního vrtulníku

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V noci na středu jsme pátrali po muži, kterého postrádali v Domově pro seniory v obci Hostim. Informaci nám předali před osmou hodinou večerní.

Prý se jedná o téměř sedmdesátiletého muže, jehož místní naposledy viděli kolem osmnácté hodiny jít po silnici směrem na obec Rozkoš. Od té doby o něm nikdo nic nevěděl, sám se z vycházky nevrátil a mobilní telefon nevlastní. Vzhledem k tomu, že se zatím vždy sám včas do ústavu vrátil, měli obavu o jeho život.

Ihned jsme proto zahájili pátrací akci. V terénu byli policisté z obvodních oddělení Znojemska i sousedního Třebíčska, psovod se psem, kriminalisté i cizinecká policie, ale i speciální pořádková jednotka z Brna. Z důvodu prozkoumávání rozsáhlého terénu a s ohledem na nízkou teplotu, která v těchto místech klesla pod nulu, požádal velitel akce o nasazení vrtulníku s termovizí.

Pátrací akci, do které se zapojily tři desítky policistů, jsme pak úspěšně ukončili necelou hodinu po půlnoci. Muže jsme našli v poli, jak leží u kapličky nedaleko obce Hostim. Byl podchlazený a vyčerpaný. Díky dobrým letovým podmínkám jsme mohli k průzkumu terénu využít právě leteckou službu, což významně přispělo k rychlému a zdárnému ukončení nočního pátrání. Nalezeného muže jsme předali do péče zdravotníků.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, Policie ČR