logo

Pohřešovaného seniora se podařilo vypátrat díky policejnímu vrtulníku

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté v pondělí odpoledne přijali oznámení od ženy o pohřešování jejího sedmdesátiletého manžela, který se pravděpodobně ztratil v lese mezi Vacenovicemi a Vracovem.

Od dopoledních hodin měl být v lese na houbách a ve stanovený čas se měli sejít a manželka ho tam měla vyzvednout. Tam se však nedostavila a tak po několika hodinách informovala policii se svými obavami. Muž je uživatelem léků na svůj zdravotní stav, které neměl u sebe a nevzal si s sebou ani mobilní telefon. Do akce bylo postupně nasazeno 41 policistů včetně policistů brněnské Speciální pořádkové jednotky. Ke spolupráci si policisté přizvali i policejní vrtulník s termovizí. Pohřešovaný muž byl až za tmy také díky vrtulníku vypátrán, jak seděl na vysekané pasece. Na místě jej dohledali policisté a předali rodinným příslušníkům.

Policisté upozorňují, že pro podobné situace je velmi důležité mít s sebou plně nabitý mobilní telefon. Nepodceňujte tuto praktickou věc. Ztratit se můžete i ve zdánlivě známém prostředí a mobilní telefon vám může pomoci se dovolat záchrany.

por. Bc. Petr Zámečník, Policie ČR