logo

Pohřešovaného seniora vypátral v lese policejní psovod se služebním psem

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté na Jemnicku pátrali ve středu po seniorovi, který předchozího dne odešel z domu a poté se zpátky nevrátil. Seniora nalezl policejní psovod v lese, třiaosmdesátiletý muž byl značně dehydrovaný, ale jinak v pořádku, do péče ho převzali zdravotníci.

Oznámení o pohřešování seniora přijali policisté na tísňové lince 158 ve středu 8. srpna po půl deváté dopoledne. O třiaosmdesátiletého muže měli obavu jeho blízcí příbuzní. Senior odjel předchozího dne večer do lesa mezi obcemi Lomy a Budkov na čekanou, domů se ale nevrátil. Příbuzní po seniorovi nedříve sami intenzivně pátrali, když ale neúspěšně vyčerpali všechny svoje možnosti, obrátili se na policii.

Policisté zjistili dostupné důležité informace k pohřešovaného muži a na místo okamžitě vyjeli policisté, včetně policejních psovodů. Do pátrání se zapojili také policisté z Jindřichohradecka a dále profesionální i dobrovolní hasiči. Policisté zorganizovali v lesním terénu v lokalitě obce Budkov rozsáhlou pátrací akci.

Dobrá zpráva přišla po jedné hodině odpoledne. Seniora nalezl v lese policejní psovod, muž neměl viditelné zranění, byl ale značně dehydrovaný a unavený. Policisté mu ihned poskytli nezbytnou péči a přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci seniora odvezli do třebíčské nemocnice.

por. Bc. Jana Kroutilová, Policie ČR