logo

Pohřešovanou dívku vypátral policejní psovod se služební fenkou Waomi

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 5. září 2018 ve 20:20 hodin oznámil na tísňovou linku policie 158 muž, že pohřešuje svou nevlastní dceru, která téhož dne ráno v 07:30 hodin odešla do základní školy na Jindřichohradecku a do současné doby se nevrátila domů.

Policisté z Nové Bystřice ihned vyjeli za oznamovatelem a provedli šetření na území Novobystřicka, kontaktovali kamarády i rodinné příslušníky, zda neví, kde se může nezletilá dívka nacházet. Avšak bez kladných poznatků. Mezitím na místo dorazil dosahový důstojník, který za přispění vedoucího obvodního oddělení zorganizoval pátrací akci po pohřešované dívce. Velitelem pátrací akce bylo rozhodnuto o sektorech, jenž budou propátrávány rojnicí v terénu.

Do pátrací akce se zapojili jak policisté z N.Bystřice a J.Hradce, ale i 11 dobrovolných hasičů z N.Bystřice spolu s profesionálními hasiči z J.Hradce. Povolán byl rovněž službu konající policejní psovod z pracoviště J.Hradec se služební fenou Waomi.

Ve 23:53 hodin ohlásil právě policejní psovod Jan Mol konec pátrací akce. V tu dobu totiž vypátral s policejní fenou Waomi, poblíž rybníka Benešák, pohřešovanou nezletilou dívku. Ke zranění nezletilé nedošlo. Rovněž na ní nebyl spáchán žádný trestný čin. Pátrací akce měla tak i tentokrát šťastný konec.

Jindřichohradečtí policejní psovodi „ slaví“ během posledních třech týdnů další úspěch. Za tuto krátkou dobu se svými čtyřnohými ochránci zákona vypátrali již dvě živé osoby.

por. Mgr. Bc. Hana Millerová, Policie ČR