logo

Pohřešovanou seniorku našli policisté na Znojemsku vyčerpanou a podchlazenou na okraji lesa

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Náročná pátrací akce měla dobrý konec. Téměř osmdesátiletou paní jsme hledali v noci na pondělí na Jevišovicku. O půl deváté večer nám její syn oznámil, že pohřešuje svoji matku. Prý odešla z domova a nikomu nic neřekla. Neměla u sebe ani mobilní telefon.

Nejprve ji hledal sám, ale potom se obrátil na policii. Sestavili jsme tým tří desítek policistů, kteří se do akce zapojili. Jednalo se o hlídky z obvodního oddělení v Jevišovicích, ve Vranově nad Dyjí a psovoda ze Znojma. Akce se účastnil i plukovník Pavelka (vedoucí územního odboru Znojmo).

Nejpočetnější pátrací skupinu tvořili policisté ze speciální pořádkové jednotky z Brna, kteří jsou k takovým akcím přímo vycvičeni.

Pohřešovaná žena se měla údajně pohybovat v okolí obcí Grešlové Mýto nebo Prokopov. Prověřili jsme různé možnosti pobytu u známých a přátel, ale i nemocniční zařízení. Vše bylo negativní. Vrtulník s termovizí jsme vzhledem k nepříznivým letovým podmínkám využít nemohli. Nezbývalo tedy nic jiného, než zahájit pozemní průzkum v zabláceném terénu.

O půl druhé v noci se však vynaložené úsilí zhodnotilo. Seniorku jsme objevili na kraji lesa u obce Grešlové Mýto. Byla podchlazená a vyčerpaná. Ihned jsme jí poskytli první pomoc, přenesli k silnici a přivolali zdravotníky. Ti si pak vypátranou paní převzali do své péče a převezli do nemocnice.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, Policie ČR