logo

Pohřešovanou ženu našli podchlazenou v lese, zachránili jí tím život

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Litvínovská policie přijala v neděli o půlnoci oznámení o pohřešování ženy z obce na Litvínovsku. Ta šla večer kolem 20. hodiny venčit psa a nevrátila se domů. Rodina po ženě nejprve sama pátrala, a když neuspěla, obrátila se na policii. Policisté obvodního oddělení Litvínov začali ženu okamžitě hledat.

V noci pátrali v obci a jejím okolí, ptali se kamarádek ženy, obvolali zdravotnická zařízení, obešli trasu, po které žena se psem většinou chodila. Pátrací akce pokračovala i v pondělí. Jedna z hlídek prohledávala dopoledne les v okolí obce, když u potoka uviděla psa, který měl obojek s vodítkem a třásl se zimou. Policisté přeskočili potok a psa k sobě přivolali. Následně ho pobízeli, aby jim ukázal, kde má svého pána.

Asi po 50 metrech cesty v lesním porostu policisté našli u stromu ležící ženu, která špatně komunikovala a byla viditelně promrzlá a promáčená a potřebovala okamžitou lékařskou pomoc. S ohledem na špatně přístupné místo policisté pomohli ženě vstát, přebrodili s ní potok a dostali se na místo, kde byla již další hlídka s vozidlem. Tam policisté ženu zabalili do termoreflexní folie a poté odjeli do obce, kde čekali na vozidlo rychlé záchranné služby, které ji odvezlo do nemocnice.

nprap. Ludmila Světláková, PČR