logo

Pohřešovanou ženu z Chlumce nad Cidlinou vypátral psovod MP Praha

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Žena byla v ranních hodinách nalezena cca 5 km od bydliště v lese silně podchlazená a zmatená, 13 hodin poté, co jsme přijali oznámení o pohřešování.

Na jejím vypátrání se podílely desítky královéhradeckých policistů, včetně psovodů, kriminalistů, kteří spolupracovali s místní městkou policií, veřejností a dalšími organizacemi. Po vypárání byla předána Zdravotnické záchranné službě Královéhradeckého kraje.

Obrovský kus práce ze sebou mají psovodi se svými speciálně vycvičenými psy, kteří celou noc propátrávali vymezený prostor přesně podle stanovených sektorů. Kdy právě v ranních hodinách psovod Městské policie Praha ženu našel. Při pátrání se velmi aktivně a s plným nasazením do pátrání zapojili psi a psovodi ze Záchranné brigády kynologů Královéhradeckého kraje a Praha – www.zachranari.cz a ze Záchranné kynologické organizace SIRIUS – search and rescue dogs – www.sirius-rescue.cz.

Všem, kteří se na vypátrání ženy podíleli patří velký dík. Rovněž děkujeme těm, kteří informace o pátrání šířili cestou sociálních sítí, či jiným způsobem.

mjr. Bc. Jan Čížkovský, Policie ČR