logo

Pokus vraždy v Chlumci nad Cidlinou, obviněný skončil ve vazbě

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vrchní komisař služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje obvinil v těchto dnech ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu 40 letého muže z Pardubic.

K události došlo dne 29. 5. 2018 ve večerních hodinách před jedním panelovým domem vChlumci nad Cidlinou. Obviněný muž měl zde po předchozí fyzické potyčce zaútočit na 38 letého muže, kterého napadl kuchyňským nožem tak, že mu způsobil několik bodných ran do různých částí těla.

Poškozený utrpěl vážná zranění, která přežil díky tomu, že mu byla poskytnuta neodkladná lékařská pomoc. Útočník z místa činu utekl a před policisty se snažil skrývat. Muži zákona ho však zadrželi hned následující den, když jej vypátrali v jednom pardubickém bytě. Obviněný není policistům neznámý, již v minulosti byl několikrát vyšetřován a poté i odsouzen za majetkovou trestnou činnost.

Vrchní komisař podal podnět na vazební stíhání obviněného, který soud akceptoval. Za uvedené jednání mu hrozí trest odnětí svobody od 10 do 18 let.

por. Mgr. Lenka Burýšková, Policie ČR