logo

Polenští policisté zachránili život pořezanému muži

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Polenští policisté ve středu zachránili život muži, který si způsobil velmi vážné řezné zranění. Muže se jim podařilo včas nalézt, zranění mu ošetřili a přivolali zdravotníky. Sedmatřicetiletý muž je v současné době v péči lékařů.

Boj s časem pro policisty ve středu 30. srpna začal, když po deváté hodině večer přijali oznámení od muže, který měl obavu o svého kamaráda. Když se spolu muži předtím v Polné sešli, z chování a komunikace sedmatřicetiletého muže vyplynulo, že by mohl chtít ohrozit svůj život. Po jejich rozchodu oznamovatel v obavě o život svého kamaráda raději kontaktoval policii s žádostí o pomoc. Policisté zjistili veškeré dostupné informace k pohřešovanému muži a začali ho ihned s maximálním úsilím hledat. Na základě získaných údajů vytipovali ve městě místa, kde by se pravděpodobně mohl nacházet, a ta propátrávali. Jednou z těchto lokalit byl místní hřbitov, kde policisté nalezli na jednom místě větší množství krve, muž se zde ale nenacházel.

Policisté rychle prohledávali okolí hřbitova ve směru k Husovu náměstí. Zde si všimli muže, který zde procházel, a odpovídal popisu pohřešovaného. Ihned ho zkontrolovali a zjistili, že má velmi vážné rozsáhlé řezné poranění na ruce, a přišel o značné množství krve. Také byl zřejmě pod vlivem alkoholu. Policisté okamžitě poskytli muži první pomoc a přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci ho poté odvezli do nemocnice, kde byl hospitalizován.

Policisté obvodního oddělení Polná díky svému maximálnímu nasazení, rychlému a správnému vyhodnocování aktuální situace a profesionálnímu jednání sedmatřicetiletého muže, jehož život byl ohrožen, zachránili.

por. Bc. Jana Kroutilová, PČR