logo

Policejní hlídce na Brněnsku vjel do cesty cyklista, policista, aby zabránil fatálnímu střetu, strhl řízení a sám byl při nehodě zraněn

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V Jihlavské ulici v Troubsku na Brněnsku došlo ve čtvrtek dopoledne k vážné dopravní nehodě.

Od čerpací stanice vjel do silnice cyklista, který pravděpodobně nedal přednost policejnímu vozu jedoucímu po silnici. Policista za volantem, aby zabránil střetu s cyklistou, strhl řízení a sám vyjel ze silnice. Po nehodě skončil policejní vůz v příkopu, kde navíc ještě narazil do pevné překážky. Oba policisté zůstali po nehodě zaklíněni ve služebním voze.

Policisty vyprostili přivolaní hasiči. Záchranáři pak zjistili, že jeden z nich utrpěl středně těžká poranění a druhý poranění lehká. Lehce zraněn byl také cyklista. Vážněji zraněný policista byl po ošetření transportován do nemocnice u Sv. Anny. Druhý z policistů byl stejně jako cyklista s lehkými zraněními transportován do bohunické fakultní nemocnice.

Silnice byla po dobu vyšetřování nehody uzavřena. Služební vůz Policie ČR vyprostili z příkopu hasiči pomocí jeřábu. Dechová zkouška byla u všech účastníků nehody negativní. Veškeré okolnosti vzniku nehody dále vyšetřují dopravní policisté.

MrK, Týdeník Policie