logo

Policejní kamera WA7D

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Bohužel je dnes stále větším problémem snaha zločinců o diskreditaci zakročujících policistů, prostřednictvím falešného obviňování z překročení pravomocí, nebo z použití nepřiměřeného. Naštěstí policisté nejsou bezbranní, díky policejní kameře mají možnost pořizování záznamu, což umožňuje předejít mnoha potencionálním sporům.

Akční policejní kamera WA7D byla navržena pro viditelné pořizování záznamu okolí jak ve dne, tak i v noci pomocí infračerveného osvětlení. Množství funkcí umožňuje personalizování kamery a její uzpůsobení podmínkám panujícím v okolí.

Právní stránka policejní kamery
Jak je to s legálností policejní kamery? Podle § 62 odst. 1 zákona o policii může policie, jestli to nezbytné pro plnění jejích úkolů, pořizovat zvukové, obrazové nebo jiné záznamy osob a věcí nacházejících se na místech veřejnosti přístupných a zvukové, obrazové nebo jiné záznamy o průběhu úkonu. Technickým prostředkem se rozumí i prostředek, který není majetkem policie, pokud je užit k záznamu výkonu služby nebo protiprávního jednání. V tomto případě policista může pořizovat nahrávky úplně legálně.

Vlastnosti policejní kamery
Zařízení WA7D disponuje množstvím funkcí, které umožňují uzpůsobení ho individuálním potřebám. Díky citlivé matrici CMOS s infračerveným osvětlením získáte kvalitní obraz za každých světelných podmínek. Věrohodnost nahrávky je dodána díky označení datem a hodinou. Na nahrávce se nachází také identifikátor uživatele, stav paměti a zbývající čas nahrávání. Výrobce nezapoměl na funkci Pre-recording, která zodpovídá za uložení 10 – 60 s nahrávky do vyrovnávací paměti, pořízené před započetím hlavního záznamu. Záznam obrazu v podobě videomateriálu, fotografií probíhá v sekvenci 1/5/10/20 ks, kamera může také plnit funkci diktafonu zaznamenávajícího pouze zvuky z okolí. V noci pomáhá infračervený reflektor skládající se z 8 IR diod. Kamera disponuje vestavěným akumulátorem s kapacitou 4000 mAh, který v závislosti na zvoleném nastavení umožňuje až 10 hodin záznamu. Nabíjení je možné dokovací stanicí, která je součástí balení nebo sběrnou stanicí DS1 při nutnosti nabíjet až 20 zařízení najednou.

Jaké zkušenosti máte s policejní kamerou Vy?

Spyshop24.cz