logo

Policejní prezident ocenil policisty a kriminalisty, kteří se podíleli na objasnění vraždy ženy a přepadení klenotnictví v Teplicích

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý v odpoledních hodinách navštívil policejní prezident plk. Mgr. Jan Švejdar společně se svým náměstkem pro službu kriminální policie a vyšetřování plk. Ing. Mgr. Jaroslavem Vildem Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje, kde se setkal s týmem policistů a kriminalistů, kteří se podíleli na úspěšném objasnění dvou závažných zločinů, ke kterým došlo na sklonku loňského roku v Teplicích.

Těm se ve velmi krátké době podařilo zadržet pachatele zvlášť závažného zločinu vraždy mladé ženy, jejíž tělo bylo nalezeno 12. prosince 2018 v Nákladní ulici a také pachatele loupežného přepadení prodejny klenotnictví v ulici Krupská, ke kterému došlo 17. prosince 2018.

Policejní prezident poděkoval za skvělou týmovou práci: „Jsem rád, že ke zjištění totožnosti pachatelů a k objasnění těchto případů vedla skutečně poctivá policejní práce.“

Jako výraz poděkování si všech šestnáct členů týmu převzalo z rukou policejního prezidenta Pamětní minci náměstka policejního prezidenta pro službu kriminální policie a vyšetřování. Přestože bylo setkání velmi přátelské a neformální, diskutovalo se i o aktuálních problémech policie.

mjr. Jana Slámová, Policie ČR