logo

Policejní psovod na Vysočině vypátral opilého řidiče, který utekl od nehody

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 13. prosince krátce před půlnocí přijali policisté na integrovaném operačním středisku na linku 158 oznámení, že na silnici I/38 ve směru na Jihlavu jede po silnici osobní vozidlo Škoda Fabia, jehož řidič kličkuje po silnici a oslňuje protijedoucí vozidla dálkovými světly.

Toto vozidlo poté havarovalo u čerpací stanice v obci Štoky a řidič z místa nehody utekl. Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka a poté policejní psovod se služebním psem, který po řidiči začal pátrat. Řidiče vozidla následně nalezl policejní psovod v obci Štoky poblíž základní školy a předal ho policejní hlídce. Jednalo se o cizince, který jevil známky alkoholu a odmítal prokázat svojí totožnost, odmítal se podrobit dechové zkoušce a následně i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu.

Proto byla na místa vyslána hlídka odboru cizinecké policie, kdy po společném šetření obou hlídek bylo zjištěno, že se jedná o čtyřiadvacetiletého muže ukrajinské státní příslušnosti, který má od září letošního roku zadržený řidičský průkaz pro jízdu pod vlivem alkoholu.

Muž se nakonec podrobil dechové zkoušce ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, kdy naměřena hodnota dosáhla 2,53 promile alkoholu v dechu. Při opakované dechové zkoušce byla naměřena hodnota 2,63 promile alkoholu v dechu. Muž se v silně podnapilém stavu nestále motal po vozovce, kdy hrozil jeho pád pod projíždějící vozidla a tím ohrožoval svůj život a zdraví. Z toho důvody byl zajištěn a k vystřízlivění převezen na protialkoholní záchytnou stanici Jihlava.

mjr. JUDr. Dana Čírtková, Policie ČR