logo

Policejní Tesla se stává realitou, dva vozy testují u LAPD

Policisté v Los Angeles mají již BMW i3, nyní chtějí elektoromobily nasadit i do ostrých akcí, včetně honiček. Testovat v ulicích začali i Teslu.

Tesla model SP85D zrychlí z nuly na 100 km/h za 3.2 sekundy, v režimu Ludicrous dokonce za 2.8 sekundy. Má hnané obě nápravy, přičemž na přední nápravě má výkon 165 kW a na zadní 350 kW.

Co se týče dojezdu tohoto elektromobilu není vůbec špatný. Výrobce udává 400 kilometrů, samozřejmě policisté počítají s nižším dojezdem kvůli výbavě a rychlým akceleracím.

Městský a příměstský provoz je pro elektromobily ideální a ani při honičkách by se Tesla neměla ztratit.

Los Angeles Police Department začalo dvě tato vozidla (Tesla model S) testovat již před několika měsíci. Nyní je čeká další fáze testování. Budou jezdit s kompletní policejní výbavou a budou zařazeny do běžné policejní práce.

Jen pro srovnání BMW i3, které se již u Los Angeles PD používá, má dojezd pouze 140 km a výkon 168 koní, což je na některé náročnější úkoly nedostačující.

Otázkou v případě Tesly tak zůstává pouze cena, která se pohybuje v milionech, na rozdíl od klasických aut, kde se auta se srovnatelným výkonem pohybují svou cenou výrazně níže.

Vltava, Týdeník Policie