darky
logo

Policejní vyjednavač ze Zásahové jednotky zachránil mladému muži život

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 7. srpna 2017 přijal v půl osmé ráno operační důstojník oznámení, že devětadvacetiletý muž z Kladna chce spáchat sebevraždu. Skutek nahlásila jeho přítelkyně poté, co zjistila, že na balkoně a v bytě v Kladně v ulici J. Seiferta jsou stopy od krve a její přítel utekl zraněn z bydliště neznámo kam.

Na místo byly ihned vyslány policejní hlídky. Jednalo se o prvosledovou hlídku oddělení hlídkové služby, policisty Obvodního oddělení Kladno – venkov, policistku skupiny služební kynologie a strážníky městské police. Všichni nasazení začali okamžitě po zraněném mladíkovi pátrat a podařilo se ho objevit asi po půl hodině na pozemcích rodinných domů v ulici Tyršova. Zraněný muž však nechtěl se zasahujícími policisty vůbec komunikovat. Vyhrožoval, že pokud se k němu někdo přiblíží, tak dokoná svou sebevraždu.

Situace byla natolik vyhrocená tím, že mladík měl u sebe neustále velký nůž. Policisté mu proto alespoň z bezpečné vzdálenosti házeli obvazy a pití, jelikož byl velmi malátný. Nakonec se rozhodli na místo přivolat vyjednavače ze Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje a policejní psycholožku. Těm se podařilo v součinnosti s jeho přítelkyní asi po hodině muže přesvědčit, aby svého jednání zanechal a nechal se ošetřit od přivolaných lékařů.

Skutek je prošetřován službou kriminální policie a vyšetřování jako pokus sebevraždy.

Svým včasným profesionálním jednáním zachránili policisté tomuto muži život.

nprap. Michaela Nováková, PČR