logo

Policie ČR si slavnostně převzala nové BMW i8, sloužit bude u dálniční policie

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Po trojici elektromobilů BMW i3 si Policie České republiky převzala ve středu 10. května od společnosti BMW – Invelt další speciál, tentokrát luxusní hybrid BMW i8.

Jak jsme se dozvěděli od zástupců Inveltu, pořizovací cena takového vozidla je přibližně 4 milióny korun. Policie České republiky obdržela toto vozidlo zdarma, a to na půlroční testování, případně na ujetí 20 tisíc kilometrů. Záleží, která z těchto dvou možností nastane dříve.

Vozidlo bylo předáno zástupcům Policie ČR, kterými byl šéf dopravní policie Lerch a jihomoravský krajský policejní ředitel Leoš Tržil. Vozidlo bude zařazeno na jednom z jihomoravských dálničních oddělení, avšak zajíždět prý může také na území Zlínska, či Vysočiny. Vůz nemá zabudovaný radar a nebude tak měřit rychlost. Sloužit bude pouze jako hlídkové vozidlo. Vzhledem k tomu, že se v Brně nachází autodrom, se dá očekávat jeho využití i při těchto akcích.

Vozidlo je v barevném provedení Policie ČR a má majákovou rampu. Vepředu je k dispozici světelný nápis „Policie – STOP“. Společnost Invelt nabídla policii, že v případě potřeby bude doplněno jakékoliv chybějící vybavení, které by se policistům ve voze ještě hodilo.

Jedná se o hybridní vozidlo. Dle přítomné manažerky Inveltu zvládne vozidlo ujet na elektropohon přibližně 25 kilometrů, poté jede dále na benzín. Vozidlo má perfektní zrychlení a zvládá samozřejmě i vyšší rychlosti. Jak ale řekla manažerka Inveltu – toto nejde popsat, to si člověk prostě musí zažít 🙂

Kromě tohoto vozu dnes BMW – Invelt předalo policii také elektrokolo značky BMW, a to včetně ochranné přilby. Kde bude jízdní elektrokolo sloužit zatím nevíme.

Dálničním policistům přejeme mnoho šťastných kilometrů.

MrK, Týdeník Policie