logo

Policie ČR zve na Den s IZS v Táboře

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu dne 9. června 2018 pořádá Město Tábor pod záštitou starosty města Tábora Ing. Jiřího Fišera a senátora Mgr. Jaroslava Větrovského ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému a dalšími partnery v areálu odpočinkové zóny Komora v Táboře „Den s IZS“.

Připraveny jsou akční ukázky policistů, hasičů i zdravotnických záchranářů, jako například koordinovaný zásah všech složek IZS při dopravní nehodě, zákrok pořádkové jednotky Policie ČR proti narušitelům veřejného pořádku, ukázka výcviku a nasazení služebních psů PČR, záchrana osob ve výškách lezeckým družstvem HZS, ukázka použití speciálního zařízení CCF COBRA pro řezání a prorážení překážek pomocí vodního paprsku družstvem HZS, zákrok speciální jednotky PČR proti nebezpečným pachatelům za podpory policejního vrtulníku či ukázka použití dronů Policií ČR.

Dále je pro Vás připraven bohatý doprovodný program, a to prezentace nejnovější policejní a záchranářské techniky, preventivní ponaučení či zábavné hry a soutěže pro děti. Vedle základních složek IZS se zde představí další partneři, kteří nezastupitelně doplňují práci IZS, a to Městská policie Tábor, BESIP, ÚAMK Generali pojišťovna, Sbor dobrovolných hasičů Tábor, Český červený kříž, Vojenská policie, Zdravé město Tábor, Dům dětí a mládeže Tábor a odtahová a asistenční služba Opava assistance Tábor.

Pokud vše vyjde, je pro tuto akci Armádou ČR přislíben průlet dvojice proudových víceúčelových bojových letounů JAS-39 Gripen (přibližně kolem poledne) a následně průlet víceúčelového dvoumotorového vrtulníku Mi-17 (přibližně mezi druhou a třetí hodinou odpolední).

Program začíná v deset hodin dopoledne a jeho ukončení se předpokládá okolo třetí hodiny odpolední.

Celá akce se koná za laskavé podpory místních psaných i internetových médií, Rádia Blaník a Jihočeské televize. Děkujeme.

Program pro rok 2018 a obrazové připomenutí roku 2017.

por. Mgr. Miroslav Doubek, Policie ČR