logo

Policie ČR zveřejnila video ze služebního vozu, do kterého opakovaně naboural řidič ujíždějící od nehody

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Karlovarští kriminalisté obvinili pětatřicetiletého muže ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Státnímu zástupci podali podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Ten jej akceptoval a Okresní soud v Karlových Varech posléze muže do vazby poslal.

Youtube Video
Podívat se na video

Původní tisková zpráva Policie ČR:
V odpoledních hodinách dne 19. června měl způsobit pětatřicetiletý muž na dálnici D6 ve směru ze Sokolova na Karlovy Vary s vozidlem značky Renault dopravní nehodu, od které ujel. Na základě telefonického oznámení na linku 158 bylo po vozidle vyhlášeno pátrání. Hledaného vozidla si následně na silnici I/13 před Ostrovem všimla hlídka policie.

Řidič zde narazil do směrovacích desek sloužících ke svedení jízdy do jednoho pruhu a dále pokračoval po pozemní komunikaci, která je v současné době uzavřená kvůli její opravě. Policisté vozidlo pronásledovali za použití zvláštního výstražného světelného a zvukového zařízení. Řidič nejdříve pokyny policistů nerespektoval, po chvíli však své vozidlo zastavil.

Hlídka chtěla řidiče zkontrolovat, avšak řidič se s vozidlem rozjel směrem na policistu a znovu pokračoval dále po uzavřené pozemní komunikaci. Policisté vozidlo začali opět pronásledovat, přičemž záhy došlo ke střetu obou vozidel a k zastavení pronásledovaného vozidla značky Renault. Policejní hlídka při pronásledování vozidla použila donucovací prostředky a služební zbraň v souladu se zákonem.

Pětatřicetiletý muž byl zadržen. Pro své jednání je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní a zločinu Násilí proti úřední osobě, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na šest let. Mimo to, že má muž vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel, měl pozitivní orientační test na přítomnost návykových látek.

nprap. Bc. Michal Žáček, Policie ČR