logo

Policie dopadla po necelých 24 hodinách podezřelého z přepadení čerpací stanice v Kadani

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalistům se podařilo ve velmi krátké době objasnit loupežné přepadení benzinové čerpací stanice v Kadani. Podezřelého zadrželi ve středu večer, krátce po 20. hodině – tedy necelých 24 hodin od spáchání činu. Na objasnění se podíleli kriminalisté z Kadaně za přispění kolegů z chomutovského územního odboru.

Nyní již 42letý muž z Chomutovska čelí obvinění ze spáchání zločinu loupeže. Policejní komisař zároveň podal podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Podle zjištění kriminalistů muž v úterý 5. března, krátce po půl deváté večer, vešel do prostor benzinové čerpací stanice v Kadani a po obsluze za použití zbraně požadoval vydání finanční hotovosti. Se získanou peněžní částkou ve výši téměř 12.000 korun z místa odešel. Ke zranění pracovnice provozovny nedošlo.

Policisté zajistili celou odcizenou hotovost a také nůž, který měl mít muž v ruce v době spáchání činu. Obviněný se k loupeži doznal a uvedl, že ho k tomu dohnala tíživá finanční situace. V případě uznání viny muži hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let. Ve vyšetřování případu nadále pokračují policisté služby kriminální policie a vyšetřování v Kadani.

Policisté obviněného dopadli na základě vlastního šetření. Poděkování však patří i občanům, kteří reagovali na zveřejněnou pátrací výzvu. Přestože získané poznatky nevedly k ustanovení pachatele, kriminalisté v obdobných případech vítají jakýkoliv podnět či indicii.

por. Alena Bartošová, Policie ČR