logo

Policie hledá dvě dvojice vandalů, kteří demolovali auta v centru Prahy

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hned dvě dvojice mladíků řádily v centru. Oba tyto páry se rozhodly, nezávisle na sobě, demolovat zaparkovaná auta.

K oběma meritorně stejným událostem došlo kolem čtvrté hodiny ranní sedmadvacátého února. V tu dobu procházeli čtyři mladíci ulicemi V Jirchářích, Voršilskou, Karolíny Světlé a Konviktskou. Na všech těchto místech pak poškodili zpětná zrcátka u celkem patnácti zaparkovaných aut. Tím způsobili škodu dosahující téměř čtyřicet tisíc korun.

Obě dvojice při jejich řádění zachytily bezpečnostní kamery. Z těchto záběrů je zřejmé, že někteří z aktérů popisovaných případů byli notně pod vlivem alkoholu. Nicméně to je nezbavuje odpovědnosti za jejich jednání. Proto jsou všichni čtyři mladíci či muži v tuto chvíli podezřelí z trestného činu poškození cizí věci. Za ten jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Avšak policistům z Bartolomějské se do této doby nepodařilo pachatele takzvaně ustanovit. Proto se nyní obrací s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Pokud tedy někdo tyto vandaly poznáváte, víte například, kde bydlí, nebo kde se pohybují, předejte prosím tyto informace policistům prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan, PČR