logo

Policie hledá svědky tragické nehody na dálnici D1 u Kujav

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 18. srpna 2017 v době kolem 12:20 hodin došlo na dálnici D1, na 331 km v katastru obce Kujavy, ve směru jízdy na Ostravu k dopravní nehodě tří vozidel, z tohoto dvou nákladních a jednoho osobního vozidla tovární značky Opel.

Při této nehodě došlo k úmrtí dvou osob jedoucích v osobním vozidle. Řidič osobního vozidla a jednoho nákladního byli transportování do lékařského zařízení. Zda nebyli ovlivnění alkoholem, nebylo možné na místě zjistit. Příčina nehody je věcí dalšího šetření. Na místo byl také povolán znalec k objasnění okolnosti nehody. Policisté na místě provedli topografickou a fotografickou dokumentaci.

Kriminalisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení k prověření a objasnění všech skutečností důvodně nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin usmrcení v nedbalosti. Trestní zákoník na tento trestný čin pamatuje se sazbou trestu odnětí svobody až na deset let.

Provoz na dálnici je odkloněn po objízdné trase. Obnovení provozu se předběžně předpokládá kolem dvaadvacáté hodiny.

Policisté tímto žádají případné svědky, kteří by mohli podat relevantní informace ke skutkovému ději dopravní nehody, nechť se přihlásí na kterékoliv služebně Policie České republiky nebo na bezplatné lince 158. Za případnou pomoc předem děkujeme.

por. Bc. Richard Palát, PČR