logo

Policie na Hip Hop Kempu zabavila tři kila marihuany, zadržela 12 osob a řešila 100 přestupků

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jednoznačně lze konstatovat, že se jednalo o nejrizikovější hudební festival v našem městě, což letos potvrdil také nárůst protiprávního jednání. Oproti předchozím ročníkům zde policisté řešili zejména nárůst trestných činů po linii toxikomanie a další množství přestupků.

Během  festivalu získali policisté informace, že zde dochází k protiprávnímu jednání zejména na úseku drog. Na základě vyhodnocení situace se proto rozhodli zakročit na místě a výsledkem bylo zadržení 12 osob, z nichž 10 si vyslechlo obvinění z přečinu a zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy s trestní sazbou od 4 do 8 let. Ve většině případů se jednalo o dealery drog z Moravy ve věku do 25let s předchozí trestní minulostí. Kriminalisté navíc zajistili u podezřelých různé druhy drog včetně tří kilogramů marihuany a také 200 tisíc korun jako výnos z prodeje drog.

Youtube Video
Podívat se na video

V průběhu bezpečnostního opatření bylo zkontrolováno celkem 625 vozidel a 690 osob. Za dobu konání festivalu řešili policisté celkem 100 přestupků – převážně drobných krádeží v nákupních střediscích a krádeží odložených věcí a dále přestupky na úseku toxikomanie.

Další přestupky byly zjištěny na úseku dopravy. Nejvíce řidičů usedlo za volant pod vlivem drog a další byli pod vlivem alkoholu. Jednalo se zejména o polské návštěvníky festivalu. Dopravní policisté udělili také 22 kaucí v hodnotě 571 tisíc korun.

por. Mgr. Lenka Burýšková

helicoptershow