logo

Policie obvinila dva útočníky, kteří měli v Krupce napadnout policejní hlídku

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V souvislosti s případem napadení policejní hlídky, ke kterému došlo v úterý v podvečer v Krupce (o případu jsme informovali ZDE) zahájil policejní komisař trestní stíhání dvou mužů ve věku 54 a 17 let.

Starší muž obviněný z přečinů násilí proti úřední osobě a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu na místě narušoval vyšetřování dopravní nehody muže, který pod vlivem alkoholu naboural dvě zaparkovaná vozidla. Je podezřelý, že opakovaně neuposlechl výzev, aby svého jednání zanechal, následně fyzicky napadl zasahující policisty a vyhrožoval nejen jim, ale také policistově rodině.

Mladistvý, proti kterému bylo zahájeno trestní stíhání pro provinění násilí proti úřední osobě, je podezřelý, že během služebního zákroku zezadu napadl policistku, která následkem útoku utrpěla poranění hlavy, a poté z místa utekl. Po několika hodinách byl zadržen a následně obviněn, po provedení všech nezbytných úkonů byl propuštěn na svobodu, starší obviněný byl dnes na základě návrhu státního zástupce umístěn do vazby.

Vyhodnocením důkazního materiálu, který máme k dispozici, ani doposud provedenými výslechy svědků se nepotvrdily spekulace některých médií, že někdo z místních obyvatel házel po policistech kameny. Zjištěné skutečnosti také zatím nenasvědčují tomu, že by se do fyzického napadání policistů zapojily i další osoby.

por. Bc. Daniel Vítek, Policie ČR