logo

Policie obvinila muže, který nabádal dceru, aby mlátila baseballovou pálkou do polštáře s tím, že jsou to muslimové a romové

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sedmadvacetiletého muže, který nabádal svou nezletilou dceru k rasismu, policie v těchto dnech obvinila

Podezřelý je ze spáchání trestných činů podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a ohrožování výchovy dítěte. Hrozí mu tak až tři roky odnětí svobody.

Počátkem srpna tohoto roku se policie na základě informací z médií začala zabývat jednáním muže, který nabádal svoji nezletilou dceru k rasismu. Video, na kterém dívka tluče basebalovou tyčí do polštáře a má si přitom představovat konkrétní představitele různých etnik, či náboženských skupin, se objevilo na sociální síti, kde je dotyčný sám zveřejnil. Benešovští kriminalisté v této souvislosti prověřili všechny zjištěné poznatky a informace a v těchto dnech proti podezřelému sedmadvacetiletému muži zahájili trestní stíhání.

Nyní tak čelí obvinění hned ze dvou trestných činů, a to podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a také ohrožování výchovy dítěte. Vyšetřován je na svobodě. Pokud by byl odsouzen, mohl by za mřížemi strávit až tři roky.

por. Bc. Eva Stulíková, PČR