logo

Policie pátrá po dvou pachatelích, kteří v Liberci ubodali prodavačku

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek 5. ledna došlo v Dopravní ulici v Liberci – Vratislavicích nad Nisou k loupeži v místní prodejně potravin. Podle prvotních informací se měli činu dopustit dva zatím neznámí muži, kteří v prodejně pobodali prodavačku a dalšího muže. Jako první upozornila na případ TV Prima.

Zatím není zcela jasné, zda vůbec a případně jakou výši finanční hotovosti si pachatelé odnesli. Jisté však je, že po jejich činu zůstala na místě vážně zraněná dvojice (muž a žena).

Policisté po svém příjezdu na místo zahájili resuscitaci ženy, ve které pokračovali také záchranáři. Po 40 minutách byl ale lékař nucen konstatovat u ženy smrt. Vážně zraněný muž byl převezen na traumacentrum liberecké nemocnice.

Po celém městě se okamžitě rozjelo rozsáhlé pátrání. Zapojeni do něj jsou policisté i liberečtí strážníci. Ti prohledávají, mimo jiné, prostředky městské hromadné dopravy. Policisté v okolí pátrají po pachatelích také za pomoci služebního psa.

Jeden z pachatelů měl mít na sobě maskáčové kalhoty a tmavou bundu. Popis druhého pachatele zatím není znám. Policisté prohlíží kamerové záznamy z městského kamerového systému a případem se intenzivně zabývají.

Případ si na místě převzali krajští kriminalisté.

MrK, Týdeník Policie