logo

Policie rozprášila mezinárodní drogový gang, stovkami kilogramů pervitinu zásoboval ČR, Polsko i Slovensko

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policii České republiky se ve spolupráci s kolegy z Polska a ze Slovenska podařilo rozbít mezinárodní gang výrobců a distributorů pervitinu. Podle dosavadních informací gang vyráběl pervitin ve stovkách kilogramů. Zapojeni do něj byli Češi, Poláci, Slováci i Vietnamci.

Vše začalo informací z polské strany, která se dostala k českým detektivům. V Polsku někdo ve velkém nakupoval léky používané k výrobě pervitinu. Rozjela se standardní akce, na jejimž konci bylo více než 20 domovních prohlídek v Moravskoslezském kraji a na severu Čech. Na Karvinsku objevili kriminalisté velkokapacitní laboratoř na výrobu pervitinu. Šéf Národní protidrogové centrály její velikost přirovnal k průmyslové produkci.

V rámci jednoho „varu“ vyrobila skupina několik desítek kilogramů pervitinu. Každý člen této organizované skupiny měl jasně danou úlohu. Desítky tisíc léků nejprve putovaly v rámci „běžné spedice“ na Slovensko, a to za využití „krycích“ firem. Ze Slovenska pak léky putovaly do České republiky, kde byly použity k výrobě pervitinu.

V rámci realizace bylo v České republice, na Slovensku a v Polsku zadrženo 38 lidí. Další tři lidé jsou na útěku a policisté po nich pátrají.

MrK, Týdeník Policie