logo

Policie se již zabývá videem, které zachycuje vyvrácení plotu nedaleko opavského stadionu

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Moravskoslezská policie stále vyhodnocuje stovky hodin kamerových záznamů ze sobotního utkání mezi Opavou a Baníkem Ostrava.

Policisté se přitom nezabývají jen záznamy, které při opatření natočili jejich kolegové. Vyhodnocování probíhá také z videí, které se objevily na sociálních sítích, či na YouTube. Několik z nich přitom zachycuje moment, kdy opavští fanoušci vyvrátili plot u rodinného domu.

A protože je ve videích vidět i tváře některých podezřelých, je jejich odhalení a dopadení velmi pravděpodobné. Ačkoliv po zveřejnění našeho článku s jedním z videí, které opavští fans zveřejnili, a které moment stržení plotu zachycuje, toto vide zmizelo, objevilo se hned na několika dalších účtech. A tak je stále možné se na něj podívat.

Video má již k dispozici samozřejmě také Policie ČR. „Analyzují se zajištěné obrazové záznamy a zjišťuje se identita osob, které se dopouštěly tohoto protiprávního jednání,“ uvedla k případu strženého plotu pro Moravskoslezský Deník policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Jen doplníme, že se sobotního bezpečnostního opatření osobně účastnil také moravskoslezský krajský policejní ředitel plk. Mgr. Tomáš Kužel, či ředitel služby pořádkové policie plk. doc. Ing. Martin Hrinko, Ph.D., MBA.

Články týkající se sobotního bezpečnostního opatření v Opavě:

– Fanoušci Opavy strhli při střetu s Baníkovci plot u rodinného domu, vzduchem létaly kameny i cihly
– Jeden z fanoušků kopl policistu z SPJ, dalšího fanouška srazil a usmrtil vlak
– Opavské ulice se proměnily v bojiště, policisté zajistili 50 fanoušků, další skončili v nemocnici

MrK, Týdeník Policie