logo

Policie si došla pro dva dealery drog, jeden z nich měl na facebooku vyhrožovat „zákazníkovi“

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mužů ve věku 30 a 31 let. Jednatřicetiletého muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a zločinu Vydírání. Mladšího z mužů pak kriminalisté obvinili jen ze spáchání zločinu Vydírání.

Starší z obviněných od února roku 2015 do začátku února 2017 nejméně ve 235 případech distribuoval drogu pervitin, které prodal přibližně 209 gramů a ve 4 případech distribuoval drogu marihuana, které prodal 2 gramy. Za prodej drog utržil celkovou částku kolem 110 tisíc korun. V průběhu této doby, koncem října loňského roku prostřednictvím sociální sítě vyhrožoval jednomu z konzumentů likvidací, pokud o něm bude v souvislosti s distribucí drog hovořit před policií. Společně s mladším pachatelem pak v březnu letošního roku nutili pod pohrůžkou násilí jiného 20letého konzumenta, aby křivě vypovídal u okresního soudu v dřívější trestní věci jednoho z obviněných. Ten ze strachu výpověď u soudu skutečně změnil. Jednatřicetiletý obviněný již v minulosti drogy distribuoval a byl za to i odsouzen.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podněty k vydání návrhů na vzetí obviněných do vazby. Soudce pak během včerejšího dne poslal staršího muže do vazby. Vyšetřování druhého z obviněných bude probíhat na svobodě.

V případě prokázání viny hrozí staršímu z mužů až desetiletý trest odnětí svobody. Mladšímu z obviněných pak v případě prokázání viny hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

nprap. Bc. Věra Hnátková, PČR