logo

Policie v Hradci Králové dohlížela na Rock for people, festival byl z jejího pohledu klidný

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Stejně jako minulý festival, tak i letošní proběhl z pohledu policie v klidu a bez vážnějšího narušení veřejného pořádku.

V průběhu konání festivalu jsme se zaměřovali na dohled nad veřejným pořádkem a také na dopravu v okolí festival parku, především při příjezdu a odjezdu účastníků. Policisté v rámci tohoto bezpečnostního opatření zkontrolovali 291 vozidel, 295 osob a uložili celkem 55 blokových pokut. U devíti přestupců jsme zjistili požití alkoholu před jízdou.

Ze stanového městečka dosud neznámý lapka odcizil z několika stanů finanční hotovost téměř 50 tisíc korun, což hradečtí policisté zadokumentovali pro podezření ze spáchání přečinu krádež.

V úterý krátce po 23. hodině přijal operační důstojník oznámení týkající se rušení nočního klidu z letiště. Policisté oznamovatelce vysvětlili, že se v těchto prostorech koná festival a že z těchto důvodů došlo ke změně nočního klidu.

Dále jsme řešili dva přestupky proti majetku, jeden přestupek na úseku proti veřejnému pořádku a zatajení nálezu. Evidujeme také případ poškození vozidel, fyzické napadení mezi partnery a dva případy odcizení mobilních telefonů, které řešíme pro podezření ze spáchání přečinu krádež. Na druhou stranu jsme i v jednom případě zadokumentovali nález mobilního telefonu iPhone.

Nejrizikovějším festivalem v Hradci Králové je z pohledu policie Hip Hop Kemp
V srpnu loňského roku museli policisté zasahovat na Hip Hop Kempu, který řadí k nejrizikovějším ze všech, které ve městě během roku proběhnou. Problémový není festival, jako takový, ale jeho návštěvníci. Ti mají u sebe často drogy, k jejichž prodeji dochází.

Na jeden ze zákroků na tomto festivalu se můžete podívat na videu…

Youtube Video
Podívat se na video

por. Pižlová Šárka, DiS., PČR