logo

Policie v Praze na Žižkově zadržela mezinárodně hledaného muže, kvůli několika vraždám po něm pátrali napříč Evropou

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté Národní jednotky cíleného pátrání Policie České republiky (odbor pátrání úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia České republiky), ve spolupráci se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, zadrželi v pátek v pozdních večerních hodinách v Praze 3 – Žižkov mezinárodně hledanou osobu.

Zadržený cizinec (38) byl v mezinárodním pátrání na základě evropských zatýkacích rozkazů vydaných Maďarskými a Nizozemskými justičními orgány a dále na základě mezinárodního zatýkacího rozkazu vydaného justičními orgány Srbské republiky. Ve všech případech se jednalo o trestné činy vraždy spáchané střelnou zbraní.

Zadržený muž byl dodán do policejní cely a ze strany justičních orgánů bude probíhat řízení o jeho předání do vyžadujících států.

Policistům se podařilo muže překvapit a zákrok byl proveden rychle a razantně. Následně bylo zjištěno, že zadržený disponoval padělanými doklady na jinou identitu a dvěma střelnými zbraněmi, municí a tlumičem. Rovněž používal maskovací prostředky, aby změnil vzhled (paruku, brýle).

Ve věci budou dále prováděny úkony jak ze strany policie, tak justičních orgánů.

kpt. Mgr. Lenka Sikorová, Policie ČR