logo

Policie zveřejnila podrobnosti k napadení záchranářů na Karlovarsku

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policejní hlídka Obvodního oddělení Karlovy Vary Rybáře byla přivolána 23. 9. 2017 kolem 14:20 hodin do Dalovic k případu napadení člena posádky záchranné služby.

Události měla předcházet rozepře v jednom z bytů v Dalovicích, kdy 21letý muž měl pod vlivem alkoholu fyzicky napadnout svého tchána. Muž následkem útoku utrpěl zranění na temeni hlavy, které si vyžádalo přivolání záchranné služby.

Přivolaná záchranná služba ošetřovala na místě zraněného muže. Agresivní mladík však začal záchranáře fyzicky a verbálně napadat, ti tak nemohli v ošetřování zraněného muže pokračovat. Mladík poté zaútočil několika ranami sevřenou v pěst proti záchranáři. Ti museli místo opustit, ale ani poté útok nepřestal a agresivní mladík napadl záchranáře několika údery do obličeje i před domem. Nakonec se museli záchranáři schovat v sanitním voze a tím zabránili dalšímu útoku.

Přivolaní policisté během chvilky zadrželi útočníka. Vzhledem k tomu, že byl pod vlivem alkoholu, odvezli ho na záchytnou stanici.

Včera karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání 21 letého muže a obvinili ho z přečinu pokus ublížení na zdraví a výtržnictví.
V případě prokázání viny hrozí obviněnému až pětiletý trest odnětí svobody.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová, PČR