logo

Policie zveřejnila podrobnosti k vraždě ženy v Jihlavě, podezřelý muž se zastřelil

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté z Vysočiny sdělili v pondělí 18. prosince podrobnosti k páteční vraždě ženy, ke které došlo v centru Jihlavy.

K činu došlo ve Slavíčkově ulici v centru Jihlavy. Žena jela osobním vozem, přičemž pachatel přijel červeným Hyundaiem ix35, kdy zastavil vedle vozidla poškozené a na její vůz několikrát vypálil ze zatím nezjištěné střelné zbraně. Podle kriminalistů padlo nejméně 6 výstřelů, z nichž 4 zasáhly ženu. Jediné, co kriminalisté oproti původním informacím upřesnili bylo, že vrah jel ve stejném směru jako poškozená. Zastavil vedle jejího vozu a po činu tímto směrem také pokračoval.

Pachatel poté z místa činu ujel. Jako pravděpodobného pachatele a hlavního podezřelého ustanovili kriminalisté exmanžela oběti, který měl se ženou spory v podnikání. Muž odjel do Pardubického kraje, přičemž navštívil Pardubice, kde ponechal své vozidlo a následně se dostal na Chrudimsko, kde se zastřelil svou legálně drženou zbraní. Odstavený vůz v Pardubicích nalezli policisté v sobotu. Stejně tak v sobotu objevili tělo mrtvého muže se střelným poraněním.

Podle kriminalistů však zbraň, kterou se muž zastřelil, není totožná s tou, kterou byla zavražděna žena v Jihlavě. Jak ale následně dodali, muž vlastnil zbraní hned několik. U jedné z nich před nedávnem dokonce ohlásil její odcizení. Po vražedné zbrani tak kriminalisté i nadále pátrají.

Vzhledem k tomu, že měla dvojice za sebou již několik soudů a měla spory v podnikání, přiklání se vyšetřovatelé k možnosti, že se jednalo o předem plánovanou vraždu. Případem se i nadále intenzivně zabývají.

MrK, Týdeník Policie