logo

Policie zveřejnila video z honičky zdrogovaného Poláka v kradeném vozidle Audi A8

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V souvislosti se čtvrtečním pronásledováním černého vozidla Audi A8 Quattro S-Line na silnici I/13, ve směru od Cvikova na Jablonné v Podještědí, již policejní komisař zahájil úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání přečinů obecného ohrožení, podílnictví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

V současné době budou probíhat standardní úkony trestního řízení, v rámci kterých bude podezřelá osoba k protiprávnímu jednání vyslechnuta za přítomnosti právníka a tlumočníka.

31letý řidič polské národnosti, jenž mimo jiné pod vlivem omamných a psychotropních látek nerespektoval výzvy policistů k zastavení vozidla, byl ve čtvrtek v odpoledních hodinách umístěn do policejní cely.

V případě obvinění a následnému uznání viny před soudem může být 31letý muž ohrožen až osmiletou trestní sazbou.

Co se vlastně stalo?
Ve čtvrtek 19. října krátce po dvanácté hodině policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje prováděli na Českolipsku na silnici I/13 běžnou silniční kontrolu zaměřenou na dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích.

Na jejich výzvu k zastavení nereagoval řidič osobního vozidla Audi černé barvy, s registračními značkami Spolkové republiky Německo, jedoucí po silnici I/13 ve směru od Cvikova na Jablonné v Podještědí.

Policisté začali vozidlo pronásledovat, přičemž řidič černého Audi přibližně po čtyřech kilometrech u obce Kunratice u Cvikova nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a svým schopnostem, kdy se během své bezohledné a nebezpečné jízdy střetl s projíždějícím osobním vozidlem a traktorem, vlivem čehož havaroval mimo pozemní komunikaci.
Zasahujícím policistům se podařilo řidiče černého Audi úspěšně zadržet.

U osoby řidiče polské národnosti byla provedena orientační zkouška na přítomnost návykových látek, jejíž výsledek byl pozitivní.

Po vozidle Audi bylo ve čtvrtek v dopoledních hodinách ve Spolkové republice Německo vyhlášeno pátrání, jako po odcizeném.

por. Bc. Vojtěch Robovský, Policie ČR