logo

Policie pátrala po podezřelých v rámci incidentu v autobusu MHD na Smíchově

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté druhého policejního obvodu případ kvalifikovali jako trestný čin výtržnictví.

Střelec, kterého na místě policisté zadrželi a s ohledem na zranění předali záchranářům, byl podle dosavadních informací skutečně jedním z účastníků potyčky. Detektivové, kteří se případem zabývají, již upřesnili, že se jedná 51letého Čecha, který v autobusu střílel z plynové pistole.

Po zbylých účastnících, pravděpodobně ukrajinské národnosti, policisté zatím bezvýsledně pátrají. Oba jsou přitom podezřelí ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví.

Jejich počínání ostatně zachytila kamera uvnitř autobusu. Ze záběrů je zřejmé, že jeden z útočníků odnáší nakonec zbraň s sebou. Tento muž je navíc s největší pravděpodobností zraněn, krvácí z ucha. Kriminalisté tak předpokládají, že mohl následně vyhledat ošetření v některém ze zdravotnických zařízení anebo navštívit některou z lékáren.

Vzhledem k tomu se nyní vyšetřovatelé obracejí na lékaře i další zdravotnický personál či lékárníky s žádostí o pomoc a spolupráci. Své případné svědectví mohou tito lidé podat prostřednictvím tísňové linky Policie ČR 158.

Na stejnou linku se mohou obrátit i cestující autobusu, kteří tak dosud neučinili. Svým svědectvím mohou výrazně přispět k objasnění okolností celého incidentu, zejména okamžiku před výstřelem a následným napadením.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová, Policie ČR