logo

Policie zveřejnila video zachycující nehodu tramvaje a autobusu v Ostravě, stále hledá svědky z řad cestujících

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V tomto týdnu jsme informovali o nehodě autobusu a tramvaje, přičemž jsme žádali svědky (zejména cestující) o informace. Vzhledem k faktu, že do současnosti na výzvu svědkům (cestujícím) nezareagovala žádná osoba, opětovně žádáme o pomoc. Svědci dopravní nehody, nechť nás kontaktují na lince 158.

Původní zpráva:
Dne 5. 10. 2018 kolem 21.15 hodin došlo v Ostravě-Zábřehu na Výškovické ulici ke střetu autobusu linky číslo 48 a tramvaje. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidič autobusu zřejmě při odbočování vlevo přehlédl ve stejném směru jedoucí tramvaj linky číslo 2, načež došlo ke střetu obou vozidel. Počet cestujících v obou dopravních prostředcích není dosud zjištěn, v autobusu měly cestovat dvě či tři osoby a v tramvaji asi sto cestujících. Do současnosti nedisponujeme informací, že by při nehodě došlo ke zranění osob. Nicméně cestující nesetrvali na místě události a toto opustili. K řádnému zadokumentování skutku je nutné zjistit veškeré skutečnosti. Žádáme tedy svědky, zejména cestující z obou dopravních prostředků, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme.

Řidiči nebyli ovlivněni alkoholem. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti. Pachateli skutku tak hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR