logo

Policista, který nebyl ve službě, pomohl cizinci se zraněným malým synem

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Příběh se šťastným koncem se odehrál v sobotu 9. září na Třeboňsku. Na víkend se tam vydal policista z obvodního oddělení České Budějovice – město, nprap. Lukáš Kupec se svou ženou a dítětem.

Pohodová procházka kolem rybníka Svět se nakonec změnila v pomoc malému chlapci, který nešťastně upadl a poranil si ruku. Policista nejdřív uslyšel hlasitý pláč a potom uviděl muže, který lezl na strom a lámal větev. Lukáš Kupec k muži doběhl a zeptal se, co se stalo. Ihned zjistil, že se jedná o cizince, který v Třeboni tráví se syny dovolenou. Malý chlapec měl poraněnou ruku a hlasitě brečel, policista se s mužem dohodl, že pro jistotu zavolají zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci se však na místo události nemohli dostat vozidlem, a tak musel Lukáš Kupec společně s otcem dovézt syna na kárce u kola zhruba půl kilometru na místo, kde mohli chlapce předat záchranné službě. Lukáš Kupec se muži prokázal služebním průkazem, aby ho ujistil, že se o staršího syna, kola i psa postará, aby mohl otec s mladším synem v klidu odjet do nemocnice na ošetření. Otec se synem nasedli do záchranky a odjeli do nemocnice, policista zjistil, kde je rodina ubytovaná a staršího chlapce i se psem a věcmi dovedl na penzion a postaral se o něj.

Kdyby se o zážitku z původně rodinného víkendu Lukáš jen tak nezmínil před kolegy z práce, na naše stránky by se nedostal. Policista totiž pomoc druhým bere jako naprosto přirozenou věc, a ne něco výjimečného. Později se od otce malého chlapce z děkovné sms zprávy dozvěděl, že byl zraněný kluk s rukou operován.

Ne všichni lidé by se v jeho pozici však zachovali takto. A tak nprap. Lukáš Kupec naprosto naplnil policejní motto Pomáhat a chránit.

kpt. Bc. Lenka Krausová, PČR