logo

Policista se věnuje plavání celý život, teď je mezi světovou špičkou

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Od 7. srpna 2017 do 20. srpna 2017 probíhalo v maďarské Budapešti 17. mistrovství světa v plavání v kategorii MASTERS. V této kategorii soutěží světoví plavci ve věku od 25 let výše. Soutěže probíhají v disciplínách bazénové plavání, skoky do vody, synchronizované plavání, dálkové plavání na 3 km na otevřené vodě a vodní pólo.

Jedné z disciplín se za Českou republiku zúčastnil i náš kolega z kanceláře ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje ing. Ladislav HÁMORKÝ. Jedná se o letitého zkušeného plavce, který se neprofesionálně věnuje plavání od mládí. Za sebou má řadu úspěchů jak z mezinárodních, tak z republikových či policejních mistrovství. A právě z republikových a policejních závodů téměř vždy vozí medaile. Tentokrát Láďa plaval v disciplínách 200 metrů polohový závod (50 metrů motýlek, 50 metrů znak, 50 metrů prsa a 50 metrů volný způsob) a 400 m polohový závod (100 metrů z každého stylu). Světová konkurence byla veliká. Do věkové kategorie 55 – 59 let – muži, ve které Láďa soutěží, se kvalifikovalo na 200 metrový závod 50 závodníků a na 400 metrový závod 25 závodníků. Do úspěšného cíle však doplavalo v 200 metrovém závodě 38 soutěžících a ve 400 metrovém závodě 20 soutěžících.

Ladislav HÁMORSKÝ se v této světové konkurenci umístil na krásných místech. V závodě na 200 metrů polohový závod muži byl na 12. místě a v závodě na 400 metrů polohový závod muži byl na krásném 8. místě. Za krajské ředitelství Láďovi gratulujeme k umístění a přejeme mu řadu dalších úspěchů!